Northamptonshire County Track & Field Championships

Currently Showing All
Firstname Lastname Club Events Entered Age Group
Chloe Curwen Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Girls
Amelie Sanger Notthampton 1 Under 11 girls
Alfie Long Silson Joggers 2 Under 20 Men
Joshua Clutton Kettering Town harriers 2 Under 15 Boys
Callum Giles Wellingborough & District AC 1 Under 13 Boys
Sean Taylor Corby AC 3 Senior Men
Lily Pursey Rugby & Northampton AC 3 Under 17 Women
India Phipps rugby & northampton athletic club 1 Under 17 Women
Simon Bickers rugby & northampton athletic club 1 Veteran Men
Finlay Grant Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Boys
LewisMorgan Barton Kettering Town Harriers 2 Under 17 Men
Mariusz Iwaniec Kettering Town Harriers 1 Senior Men
Tobias Heayns Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 1 Under 17 Men
Mackenzie Roper Rugby & Northampton AC 1 Under 15 Boys
Lewis Fyfe Rugby and Northampton 2 Under 13 Boys
Charlotte Heavens Rugby and Northampton 3 Under 11 girls
Ruby Curtis-Free Rugby & Northampton AC 2 Under 13 Girls
Hannah Douglas Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Girls
James Darby Silson AC 3 Under 13 Boys
Louis Buttrick Rugby & Northampton AC 1 Under 15 Boys
Jenson Buttrick Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Boys
william robertson Kettering Town Harriers 3 Under 13 Boys
Mary Beetham-Green rugby & northampton athletic club 2 Under 17 Women
Teigan Burrows Rugby and Northampton Athletics Club 3 Under 13 Girls
Jesse Wilson Corby AC 3 Veteran Men
Matthew Everett Rugby & Northampton AC 1 Under 17 Men
Millie Titheradge Rugby & Northampton AC 2 Under 13 Girls
David Folgate Bedford & County Athletic Club 2 Veteran Men
Harriet Jolley Kettering Town Harriers 2 Under 20 Women
emily Sanderson daventry 3 Under 20 Women
Alfie SANDERSON daventry 3 Under 17 Men
RUSSELL SANDERSON Daventry AAC 1 Veteran Men
Freya Hanson Rugby and Northampton 2 Under 15 Girls
IMOGEN Dee Corby 1 Under 15 Girls
Sara Erdos Northampton and Rugby AC 2 Under 11 girls
Jay OLeary Rugby and Northampton AC 1 Under 20 Men
Mia Chapman Bedford & County Athletic Club 2 Under 20 Women
Emma Bond Rugby and Northampton AC 1 Senior Women
Katie Scott Rugby & Northampton AC 1 Under 15 Girls
Zac Pasqualin Rugby and Northampton 1 Under 11 Boys
cian Shea Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Boys
Fabian powell Corby AC 3 Under 13 Boys
vanessa powell CORBY AC 2 Veteran Women
Elliott Powell corby ac 3 Under 15 Boys
Kate Pomerleau Daventry AAC 5 Under 13 Girls
Charlie Gibbs Rugby and northampton 3 Under 13 Boys
tabatha Walford Bedford & County AC 2 Under 20 Women
George Separovic Kettering Town Harriers 1 Under 13 Boys
Skip Snelson Banbury Harriers AC 1 Under 17 Men
Ruben Snelson Banbury Harriers AC 1 Under 13 Boys
Flora Goatley Rugby & Northampton AC 1 Under 15 Girls
Gabriel Goatley rugby and Northampton Athletics Society 1 Under 13 Boys
Hector Goatley rugby and Northampton Athletics Society 1 Under 11 Boys
Laurone Ager Rugby & Northampton AC 1 Under 20 Women
oliver Cherrington Rugby & Northampton AC 1 Under 15 Boys
Bella Aldridge Daventry AAC 1 Under 17 Women
Ben Brooker Kettering Town Harriers 2 Under 15 Boys
James Blomley Rugby & Northampton AC 1 Under 15 Boys
Matthew Blomley Rugby & Northampton AC 1 Under 17 Men
John Bell Rugby 1 Veteran Men
Abigail Thayanithy Rugby & Northampton athletic club 2 Under 15 Girls
Samuel Harrison Kettering Town Harriers 1 Under 15 Boys
Gabriella Moriarty Rugby 1 Senior Women
Louis Starr Rugby & Northampton AC 3 Under 13 Boys
Adele Blenkinsop Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 1 Under 17 Women
Finlay Smith Rugby and Northampton AC 1 Under 15 Boys
Jasper Smith Rugby and Northampton AC 3 Under 11 Boys
Finbar Myers Rugby and Northampton AC 2 Under 15 Boys
Orla Myers Rugby and Northampton AC 1 Under 15 Girls
Matthew Paterson Corby AC 2 Under 20 Men
Olivia Willison Rugby & Northampton athletic club 2 Under 13 Girls
Ben Willison Rugby & Northampton AC 2 Under 15 Boys
Archie Connolly Bedford & County AC 3 Under 13 Boys
Jack Watson Kettering Town Harriers 3 Under 20 Men
Malachy Collins Rugby & Northampton AC 3 Under 13 Boys
Archie Buglass 1 Under 17 Men
Annie Saghri Rugby and Northampton 1 Under 15 Girls
Shanice Ighalo Rugby & Northampton AC 4 Under 13 Girls
Daisy Lovell Rugby & Northampton AC 1 Under 17 Women
Brooke Leo Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 4 Under 13 Girls
Jack Milsom Daventry athletic 3 Under 13 Boys
Anna Wilson Rugby and northampton 1 Under 17 Women
kyle ennis rugby & northampton athletic club 1 Senior Men
Victoria Hall Rugby and Northampton 4 Under 11 girls
Thomas Wilcock Rugby & Northampton AC 1 Under 17 Men
charlie welsh Kettering Town Harriers 3 Under 17 Men
Auguste Zakelyte Rugby & Northampton AC 1 Under 17 Women
Giorgio Saroli Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 2 Under 20 Men
Ellen Goodhart Rugby and Northampton Athletics Club 1 Under 15 Girls
Jacob Archer Rugby & Northampton AC 3 Under 13 Boys
Joshua Archer Rugby and Northampton 2 Under 11 Boys
Lucy van Uem Rugby and northants ac 1 Under 17 Women
Peter van Uem Rugby and northants ac 1 Under 15 Boys
Edward Johnson Silson Athletics Club 2 Under 15 Boys
Anneliesa Johnson Silson Athletics 2 Under 11 girls
Wilson Paterson Corby AC 3 Veteran Men
Bailey Swift rugby and northampton ac 2 Under 17 Men
Amber Pacey Silson ac 1 Under 11 girls
Mason Mills Rugby & Northampton AC 2 Under 17 Men
Luke Pooley Rugby & Northampton 1 Under 17 Men
Evelyn Nixon Daventry AAC 2 Under 13 Girls
Tia Clues Rugby & Northampton AC 2 Senior Women
Milan Clues Rugby & Northampton AC 2 Under 20 Women
Jon Kemp Wellingborough and district AC 1 Veteran Men
Amber Salkeld Marshall Milton Keynes AC 5 Under 13 Girls
Tony James Kettering Town Harriers 2 Veteran Men
Joshua Lay Rugby & Northampton AC 1 Under 20 Men
Millie Watford Rugby & Northampton AC 1 Under 17 Women
Ella Watford Rugby and Northampton AC 1 Under 17 Women
David Green Northampton Road Runners 1 Senior Men
Hayley Munn Northampton Road Runners 1 Senior Women
Joshua Tutt Rugby & Northampton 2 Under 15 Boys
Samuel Tutt Rugby & Northampton 2 Under 20 Men
Amelia Tutt Rugby & Northampton 2 Under 17 Women
Phoebe Boyle Rugby and Northampton 2 Under 13 Girls
Lewis Nutt Rugby and Northampton 3 Under 13 Boys
Luke Montgomery Corby AC 1 Senior Men
Stanley Taylor Wellingborough district and athletic club 2 Under 15 Boys
Albert Taylor Wellingborough and district athletics club 2 Under 11 Boys
niamh bailey Corby AC 2 Senior Women
Aidan Bailey Corby 1 Senior Men
Jake Prosser Rugby and Northampton AC 2 Under 11 Boys
Will Dean Rugby and northampton ac 3 Under 17 Men
Nicolas Breeze Kettering Town Harriers 1 Veteran Men
Nicolas Breeze Kettering Town Harriers 1 Veteran Men
Madeleine Todd Corby AC 2 Under 15 Girls
Annabelle Udo Southfield Girls School, Kettering 3 Under 15 Girls
Pamella Udo 1 Under 13 Girls
Muss-Ab Hassan Rugby & Northampton AC 1 Under 20 Men
Molly Williams Rugby & Northampton AC 2 Under 17 Women
Olivia Williams Rugby and Northampton 2 Under 15 Girls
Thomas Saunders Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 2 Senior Men
henry westley Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Boys
Ava Thomas Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 2 Under 13 Girls
Etienne Maughan Bedford and County AC 4 Under 15 Girls
Luke Harris Silson AC 2 Under 17 Men
Amy Harris Silson AC 3 Under 15 Girls
Wilika Carr Kettering Town Harriers 2 Veteran Women
Rio Carr Kettering Town Harriers 2 Under 15 Boys
Jack Mowat Kettering Town Harriers 3 Under 11 Boys
Jack Althorpe Kettering Town Harriers 1 Under 17 Men
poppy carmichael Kettering Town Harriers 2 Under 20 Women
Jemima Lambert Rugby & Northampton AC 2 Under 13 Girls
Hayley Dimond Milton Keynes Marshall 5 Under 13 Girls
Damian Baker Daventry AAC 1 Veteran Men
Georgia Coker-Agar Kettering Harriers 4 Under 13 Girls
Abigail Smith Rugby and Northampton 1 Under 17 Women
TONY WELLS Corby AC 1 Veteran Men
Will Munnelly Rugby and Northamptonshire 1 Under 11 Boys
Adam Searle Rugby & Northampton AC 2 Under 20 Men
Claudia Searle Rugby & Northampton AC 2 Under 15 Girls
Michael Fenn Daventry AAC 2 Senior Men
Andy Morris Rugby and Northampton 2 Veteran Men
AMELIA cebak RUGBY AND NORTHANTS 4 Under 13 Girls
Samuel Aris Daventry AAC 1 Under 20 Men
Mathew Almond Kettering Town Harriers 2 Senior Men
Emily Hinton Silson AC 5 Under 15 Girls
Thomas Stanbridge Rugby & Northampton AC 5 Under 13 Boys
archie parkinson Corby AC 2 Under 17 Men
Eloise Coombs Corby AC 2 Under 20 Women
Zennor Coombs Corby Ac 2 Under 13 Girls
Trinity Coombs Corby Ac 1 Under 17 Women
Ryan Francisco Valle Horne Wellingborough & District AC 1 Under 13 Boys
Arthur Tilt Rugby & Northampton AC 6 Under 13 Boys
Lily mcculloch Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 1 Under 11 girls
Isaac Thorman Rugby and Northampton Athletics Club 1 Under 17 Men
Matthew Thorman Rugby & Northampton AC 1 Under 15 Boys
Eloise Perry Rugby and Northampton Athletics Club 1 Under 15 Girls
Ella Smith Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 2 Under 11 girls
Joseph Lok Corby AC 4 Under 15 Boys
Sammy lok Corby AC 4 Under 13 Boys
Keith Lok Corby AC 1 Veteran Men
Eoin Beevers Daventry AAC 5 Under 15 Boys
georgia Corcoran silson ac 4 Under 15 Girls
Rhys Crombleholme Corby AC 1 Under 17 Men
Lucy Watts Wellingborough and district 2 Under 15 Girls
Lucie Caulfield Rugby and Northampton AC 2 Under 13 Girls
Adam Caulfield Rugby & Northampton AC 1 Under 17 Men
Leon Martin-Evans Daventry AAC 2 Under 20 Men
Cleo Martin-Evans Daventry AAC 2 Under 17 Women
Matty Ritchie Kettering Town Harriers 2 Under 20 Men
Samuel LICKERISH Rugby and Northampton 4 Under 11 Boys
Michael Corbett Rugby and Northampton 1 Under 15 Boys
Adam Bebbington Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 1 Under 20 Men
Poppy Nelson Corby 2 Under 13 Girls
Isabel Sumner Silso AC 2 Under 15 Girls
Grace McClafferty Coby Athletics Club 3 Under 15 Girls
Olivia Reeves Rugby & Northampton AC 2 Under 17 Women
Matilda Somerville-Cotton Corby AC 4 Under 15 Girls
Mathilda Holland Corby AC 1 Under 15 Girls
Abigail Ward Wonderwoman 1 Under 17 Women
Samuel Palmer Rugby & Northampton Athletic Club 3 Under 11 Boys
Megan Palmer Rugby & Northampton Athletic Club 2 Under 15 Girls
Amy Walker Rugby & Northampton AC 2 Under 20 Women
Holly Walker Rugby and Northampton AC 2 Under 17 Women
Aliyah Salau Corby AC 3 Under 15 Girls
Tom Jawad Kettering Town Harriers 2 Under 20 Men
Kaiyuki Crisp Rugby and Northampton Athletic Club 3 Under 15 Boys
Kae Crisp Rugby and Northampton Athletic Club 3 Under 13 Girls
Morgan Potter Kettering Town Harriers 2 Under 17 Men
Lorna Stenhouse Rugby & Northampton AC 3 Under 13 Girls
Adam Jawad Kettering Town Harriers 2 Under 15 Boys
Aidan OBrien rugby & northampton athletic club 1 Under 15 Boys
Isabella Brockway Kettering Town Harriers 2 Under 13 Girls
Edward Frain Wellingborough & district AC 2 Senior Men
vincent carroll Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 2 Veteran Men
Jacob Asher-Relf Kettering Town Harriers 2 Under 13 Boys
Liam Ball rugby and northampton athletics 1 Under 13 Boys
Tully Wooldridge Rugby & Northants 1 Under 11 girls
Harmony Hart Kettering Town Harriers 1 Under 17 Women
Niamh Davern Wellingborough 3 Under 17 Women
Emmanuel Mbu kettering harriers 2 Under 20 Men
Samuel Parsons Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 1 Under 13 Boys
Lucy Stevens Rugby and Northampton 2 Under 17 Women
Isobel Haynes Rugby and Northampton 1 Under 15 Girls
Alice Bates Rugby & Northampton AC 2 Under 15 Girls
Lara Turner Rugby & Northampton AC 4 Under 13 Girls
Luke Turner Rugby and Northampton 4 Under 13 Boys
Haydn Arnall Rugby & Northampton AC 1 Under 20 Men
Tom Elliott rugby and northampton ac 3 Under 11 Boys
Jake Hope Rugby & Northampton AC 2 Under 15 Boys
Ben Hope Rugby and Northampton AC 2 Under 17 Men
Amelia McMurtrie Rugby & Northampton AC 3 Under 17 Women
Maddie Munro Rugby and Northamptonshire 1 Under 11 girls
Paul Mackay Corby AC 1 Senior Men
Joshua Robson Rugby & Northampton AC 3 Under 13 Boys
Lewis Robson Rugby & Northampton AC 3 Under 13 Boys
Edward Cannell Kettering Town Harriers 2 Senior Men
Joshua Cannell Kettering Town Harriers 2 Under 20 Men
Annie Beckwith Corby AC 2 Under 15 Girls
Sebastian Beckwith Corby AC 2 Under 15 Boys
Herbert Beckwith Corby AC 2 Under 13 Boys
Cynthia Ike Kettering Town Harriers 2 Under 15 Girls
Annabelle Clotworthy Kettering Town Harriers 2 Under 17 Women
Joe Bradley Kettering Town Harriers 2 Under 17 Men
scarlett maxwell-munn Kettering Town Harriers 1 Under 15 Girls
Onachukwu NDEFO rugby & northampton athletic club 3 Under 13 Girls
Michael Salter Kettering Town Harriers 1 Veteran Men
Sophie Wood Rugby and Northampton Athletics Club 1 Under 13 Girls
Daniel Wood Rugby and Northampton Athletics Club 1 Under 11 Boys
Erin Treacy Corby AC 1 Under 15 Girls
Keiran ASHMAN Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Boys
Thomas McFadden Rugby & Northampton AC 1 Under 17 Men
Aidan McFadden Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Boys
TONY WELLS CORBY AC 2 Veteran Men
Jordan Spence Corby AC 2 Senior Men
Jessica Kempton Rugby and northampton 2 Under 13 Girls
emilia thompson Rugby & Northampton AC 2 Under 15 Girls
Benji Davies Peterborough Athletics Club 2 Under 17 Men
Max Mowforth Kettering Town Harriers 2 Under 15 Boys
Lulu Mowforth Kettering Town Harriers 1 Under 11 girls
Erin Healy Kettering Town Harriers 2 Under 17 Women
Selina Scott Corby AC 2 Under 20 Women
Magdalena Gancheva Kettering Town Harriers 2 Under 11 girls
Alice Bennett Rugby and Northampton AC 1 Under 13 Girls
Rory Searle Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 1 Under 17 Men
Charlotte Woodward Rugby & Northampton 2 Under 15 Girls
Chris Dyrmishi Chris Dyrmishi 2 Under 17 Men
Emily Langley Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Girls
Jasmine Anderson Kettering Town Harriers 2 Under 13 Girls
kaya lane Rugby & Northampton AC 1 Under 15 Girls
scarlett mcmullen Corby AC 3 Under 13 Girls
lauren Mcmullen corby ac 6 Under 17 Women
Achim Loibl Kettering Town Harriers 2 Under 20 Men
Benjamin Westmoreland-Alexander Rugby & Northampton AC 1 Under 13 Boys
Finlay Ward Rugby and northampton 2 Under 15 Boys
Ryan Raulia Kettering Town Harriers 2 Under 15 Boys
Ella Darby Rugby & Northampton AC 5 Under 11 girls
Trinity McCleary Corby AC 2 Under 15 Girls
Niamh Monaghan Kettering Town Harriers 1 Under 20 Women
Elliot Bradbury Rugby & Northampton AC 3 Under 13 Boys
lexi wilkinson Corby AC 4 Under 13 Girls
Maia Reynolds Rugby and Northampton Athletics Club 2 Under 17 Women
Lorna Barlow Kettering Town Harriers 2 Veteran Women
Sophie Barlow Kettering Town Harriers 1 Under 15 Girls
Berny Kwei-Tagoe Kettering Town Harriers 2 Under 17 Women
Brandon Kwei-Tagoe Kettering Town Harriers 2 Under 13 Boys
Phoenix Mccrickard rugby & northampton athletic club 5 Under 11 Boys
Matthew Chronicle Rugby & Northampton AC 1 Under 20 Men
Alex Beale Kettering Town Harriers 2 Under 17 Women
Chris Johnson Kettering Town Harriers 1 Senior Men
Harriett round Kettering Town Harriers 2 Under 13 Girls
Ellen Smith Kettering Town Harriers 2 Under 17 Women
Matilda Braithwaite Kettering Town Harriers 4 Under 17 Women
Kaiden Ramsay Kettering Town harriers 4 Under 13 Boys
Lucy Marshall Woodford Green AC with Essex Ladies 3 Senior Women
Carl Robertson Northampton (Rugby & Northampton Athletic Club) 1 Under 20 Men
Isabelle Thomson Rugby & Northampton AC 2 Under 17 Women
Shannon Reid Wellingborough & District AC 2 Under 17 Women
Daniel Reid Wellingborough & District AC 2 Under 13 Boys
Jemima Cooper Rugby & Northampton AC 3 Under 11 girls
Jasper Cooper Rugby & Northampton AC 3 Under 15 Boys
James Clutton Kettering Town Harriers 1 Under 11 Boys
Cole Sinnott Kettering Town Harriers 2 Under 15 Boys
Niamh Sinnott Kettering Town Harriers 1 Under 13 Girls
Erin McClymont Corby AC 5 Under 13 Girls
Isabelle Rippon Rugby and Northampton 1 Under 17 Women
Jay-Leigh McAllister Corby AC 2 Under 15 Girls
Dylan White Kettering town harriers 2 Under 13 Boys
Sonal Rathod Kettering Town Harriers 2 Under 13 Girls
Thomas Lambeth Rugby and Northampton AC 1 Under 15 Boys
beth lewis Ian Lewis 1 Under 13 Girls
Molly Clayton Corby AC 2 Under 20 Women
Oliver Read Kettering Town Harriers 1 Under 15 Boys
Yvette Clayton Corby AC 4 Veteran Women
Mark Hill Rugby & Northampton AC 1 Senior Men
William Ronald Corby Ac 2 Under 13 Boys
sofia Barrett Corby AC 4 Under 13 Girls
Lily Carlaw Rugby & Northampton AC 2 Under 15 Girls
Amelia Carlaw rugby & Northampton 3 Under 13 Girls
Dylan bowley Kettering Town Harriers 2 Under 17 Men
Olivia Witts Rugby and Northants 2 Under 20 Women
rosanna andrews rugby and northampton ac 1 Senior Women
scarlett maxwell-munn kettering town harriers 2 Under 15 Girls
Matthew Bell Kettering Town Harriers 1 Senior Men
Katie Gibson Kettering 1 Under 15 Girls
Lucas Rogers Kettering Town Harriers 2 Under 13 Boys
Scott Magee Corby AC 2 Veteran Men
Lewis Panter Rugby and Northampton Athletics club 2 Under 15 Boys
Nathan Lamb Rugby & Northampton Athletic Club 3 Under 11 Boys
Oliver Boyle Rugby & Northampton AC 2 Under 15 Boys
Ollie Walls Rugby and Northampton 1 Under 11 Boys
Savannah Morgan Rugby & Northampton 3 Under 11 girls
Peter Knott Corby AC 3 Veteran Men