Devon County Track and Field Champs 2018

Currently Showing All
Firstname Lastname Club Events Entered Age Group
Ben Foster PLYMOUTH AC 1 U17 Men
Thomas Bennett Exeter Harriers 3 U13 Boys
Robert Mann Exeter Harriers 1 Senior Men
Alasdair Carpenter City of Plymouth AC 1 Senior Men
Joely Bytheway Tavistock AC 3 U20 Women
Stefan Filip Torbay AAC 3 U13 Boys
Daniel Hamilton-Strong Exeter Harriers 3 U15 Boys
Megan Hamilton-Strong Julian Strong 3 U15 Girls
Oliver Woodmason City Of Plymouth AC 1 U15 Boys
Katie finchett Exeter Harriers 2 U17 Women
Isobelle Beer North Devon AC 3 U13 Girls
Dean Smith City Of Plymouth AC 2 Senior Men
Auriel Oliver-davidson Newton Abbot AC 2 U13 Girls
Matthew Williams Exeter Harriers 1 U17 Men
Hamish James north devon athletics 1 U17 Men
Matthew Newton Plymouth 3 U15 Boys
Caitlin Gallagher North Devon AC 1 U20 Women
Emily Frost City of Plymouth AC 2 U17 Women
Paige Johnson Erme Valley Harriers 3 U15 Girls
Zoe Crutchley City Of Plymouth AC 3 U20 Women
Max Thomas Exeter Harriers 1 U17 Men
Kate Phillips City Of Plymouth AC 1 U15 Girls
erin Silvester North Devon AC 2 U20 Women
Amy Baggs Havering Mayesbrook Athletic Club 1 Senior Women
Richard Scott Exeter Harriers 3 Senior Men
Isabella Kerley Exeter harriers 1 U17 Women
Amber Brown Newton Abbot AC 2 U15 Girls
Mali Heard City Of Plymouth AC 3 U13 Girls
William Bedford Erme Valley Harriers 3 U20 Men
Jasmine Stone Exeter Harriers 1 U15 Girls
William Allchorn North Devon AC 2 U20 Men
Isabella Peyton-Jones Exeter Harriers 3 U13 Girls
Alastair Smith Exeter harriers 2 U13 Boys
Benjamin Rogers Tavistock AC 5 U20 Men
joshua taylor torbay aac 3 U13 Boys
Jemima Kerley Exeter Harriers 1 U17 Women
Jemima Kerley Exeter Harriers 1 U17 Women
Courtney Howard Exeter Harriers 1 U17 Women
Samuel Mills Exeter Harriers 1 U15 Boys
Summer Dawe City of Plymouth AC 2 U15 Girls
Josiah Mason Erme Valley Harriers 3 U15 Boys
Christian Pugsley Exeter Harriers 1 Senior Men
David King City Of Plymouth AC 1 Senior Men
Scarlett Livingstone Exeter Harriers 1 U13 Girls
Johnny Livingstone Exeter Harriers 1 U17 Men
Tobias Clayden City of Plymouth AC 2 U17 Men
Joe Wheeler Tavistock ac 1 U15 Boys
Joseph Harding Newton Abbot AC 1 U17 Men
Eilish OGrady Harrow AC/University of Exeter 3 Senior Women
Hayden Fey Torbay AAC 2 U20 Men
Lois Fileman Tavistock athletics club 2 U20 Women
Edward Fileman Tavistock athletics club 2 U17 Men
Jamie Brew Tavistock AC 1 U15 Boys
Emma Martin Wimborne AC 1 U20 Women
Jamie Palmer Exmouth Harriers 1 Senior Men
rachel champion exeter harriers 2 U17 Women
Matthew Silverlock North Devon AC 3 U13 Boys
TC Chulu South West Road Runners 2 U20 Men
samantha harris City Of Plymouth AC 3 U17 Women
Estelle Hodges Erme Valley Harriers 2 U17 Women
Elijah Noel Torbay AAC 2 U17 Men
Hamish Osborne Torbay Athletic Club 1 U15 Boys
Jamie-Leigh Bexter Exeter Harriers 2 U15 Girls
Nathan Hallewell Torbay AAC 3 U13 Boys
Ava Sams Torbay AAC 3 U13 Girls
Sophie Land North Devon AC 3 U13 Girls
Grace Povey Torbay AAC 3 U13 Girls
Stephen Lang South West Veterans AC 1 Senior Men
Lilian Clopét North Devon AC 2 U13 Girls
Joe Dix Tavistock AC 1 U15 Boys
Sasha Feigin Torbay AAC 1 U20 Women
Chloe Harris EXeter Harriers 3 U15 Girls
Phoebe clark Exeter Harriers 1 U15 Girls
George Thomas North Devon AC 1 U15 Boys
Craig Moncur Exeter Harriers 3 U17 Men
Emma Sharpe North Devon AC 3 U20 Women
Jack Moncur Exeter Harriers 1 Senior Men
Jerry Kevern City of Plymouth AC 2 Senior Men
Ella Rogers Torbay AAC 1 U13 Girls
Callum Choules North Devon AC 1 U20 Men
Jordan Choules North Devon AC 1 U17 Men
Euan Botham Tavistock AC 1 U15 Boys
Shae Miles North Devon Athletics Club 1 U17 Women
Elliot Moran Exeter Harriers 1 U20 Men
Jamie Barnett Teignbridge Trotters 1 Senior Men
Emily Lumley Tavistock AC 3 U17 Women
Finley Ball North Devon AC 1 U17 Men
Oliver Smart Tavistock Run Project 1 U17 Men
edward Smart Tavistock Run Project 1 U20 Men
Matilda Riggott Tavistock AC 2 U13 Girls
Georgia Davies Torbay AAC 2 U15 Girls
Cara Marsh South West Veterans AC 1 Senior Women
Amelia Riggott Tavistock AC 2 U15 Girls
Rhys Stephens Exeter Harriers 2 U15 Boys
Poppy Stancombe Newton Abbot A.C 3 U15 Girls
Samidi Nanayakkara Exeter Harriers 3 U17 Women
Millie Ayres North Devon AC 1 U15 Girls
Kayleigh Weston City of Plymouth ac 3 U17 Women
Kieran Raine Torbay AAC 4 U15 Boys
Gus tiernan exeter harriers 2 U15 Boys
Annabelle Hess Tavistock AC 3 U15 Girls
Bronwyn Harris Erme Valley Harriers 3 U15 Girls
angus Harris Erme Valley 3 U13 Boys
Will Bond Exeter Harriers 1 U17 Men
Ella Isaias Erme Valley Harriers 2 U15 Girls
Ben Pitts Tavistock Athletics Club 3 U15 Boys
Christopher Perry Exeter Harriers 2 U20 Men
jade kinsey Tavistock Athletic Club 3 U20 Women
Holly Kinsey Tavistock Athletic Club 2 U20 Women
Emma Ryder Tavistock AC 2 U20 Women
Harriet Turner North Devon AC 2 U17 Women
Jim Turner North Devon 2 U13 Boys
Nathan Brown Erme Valley Harriers 2 U20 Men
Kyah Langmead NDAC 2 U13 Girls
Christina Brend North Devon AC 2 Senior Women
Jack Luscombe Torbay AAC 3 U15 Boys
Megan Webber Torbay AAC 3 U20 Women
Anna Downs Exeter Harriers 1 U20 Women
Georgina Scoot Torbay AAC 3 U15 Girls
Mario Lapka SWVAC 2 Senior Men
Verity Woods Torbay AAC 3 U17 Women
Phoebe Killen Exeter Harriers 1 U20 Women
Sonny Harvey Torbay AAC 2 Senior Men
Jevgeni Judin Exeter Harriers 1 Senior Men
Tom Brew Tavistock AC 1 U20 Men
Sarah Kearsey Exeter Harriers 2 Senior Women
Kit Oliver-Stevens Exeter Harriers 2 U17 Men
Luke Hamley North Devon Athletics Club 2 U17 Men
Noah Jones City Of Plymouth AC 1 U15 Boys
Nicolas Maczugowski Tavistock AC 3 U13 Boys
Catherine Farquharson Torbay AAC 1 U13 Girls
JAMES ALCOCK Torbay AAC 1 U17 Men
MORGAN ALCOCK TORBAY ATHLETIC CLUB 1 U15 Boys
Jade Simson City of Plymouth AC 1 Senior Women
Samuel Barnaby Torbay AAC 1 U13 Boys
Colin Petty North Devon AC 2 Senior Men
Clare Taylor City of Plymouth AC 1 Senior Women
Adam Leworthy North Devon AC 1 U15 Boys
josh tyler Exeter Harriers 3 U17 Men
Olivia Dobson Exeter Harriers 3 U20 Women
Matthew Bradley City Of Plymouth AC 1 Senior Men
Liam Hallows Erme Valley Harriers 1 U20 Men
Toby Capps Exeter Harriers 1 U13 Boys
Oliver Capps Exeter Harriers 1 U15 Boys
Molly Canham Exeter Harriers 2 U17 Women
Joel Lake Tavistock AC 3 U13 Boys
Isaac Helyer Newton Abbot AC 3 U13 Boys
Connell McCarthy City Of Plymouth AC 2 U15 Boys
Hannah Gellatly Tavistock AC 3 U17 Women
Neal Edwards City of Plymouth AC 2 Senior Men
Verity Tank City of Plymouth AC 1 U13 Girls
Caitlin Apps Exeter Harriers 1 U20 Women
Gabrielle Forward City Of Plymouth AC 2 U15 Girls
Luke James Butler Exeter Harriers 2 U20 Men
Henry Birchall Exeter Harriers 1 U13 Boys
Danny Filewod City of Plymouth AC 1 U17 Men
Maia Dart Woodford Green AC with Essex Ladies 1 U20 Women
Jennifer Sabine Tavistock AC 1 Senior Women
Jackie Walpole Exeter harriers 1 Senior Women
Olivia Travers Erme Valley Harriers 3 U15 Girls
Isadora Oliver-davidson Newton Abbot AC 2 U15 Girls
Emily Bee City Of Plymouth AC 3 U17 Women
Elyse Leech Torbay AAC 2 U20 Women
Abigail Fisher Newton Abbot 3 U15 Girls
Thomas Mason Exeter Harriers 3 U15 Boys
Erin Spiller Plymouth AC 2 U20 Women
Cameron Bryson Exeter Harriers 1 U15 Boys
Natasha Farrington Tavistock AC 2 U17 Women
Callum Oliver-davidson Newton Abbot A.C 2 U17 Men
Nubia Evans-Shields City Of Plymouth AC 3 U13 Girls
Hanna Ulvede Newton Abbot AC 2 U15 Girls
Andrew Bryson Exeter Harriers 1 U17 Men
Laura Butcher North Devon AC 2 Senior Women
Rebecca Squires Exeter Harriers 3 U15 Girls
Anne Doyle North Devon AC 6 Senior Women
Imogen Bond Exeter Harriers 3 U13 Girls
Charlotte Starr Exeter Harriers 3 U15 Girls
Emily TYRRELL North devon athletic club 3 U17 Women
Amy Beth Curtis Exeter Harriers 2 U17 Women
Samuel Hart Torbay AAC 3 U15 Boys
Ben Foster PLYMOUTH AC 1 U17 Men
Matthew Jenkins Tavistock AC 2 U13 Boys
Jamie Bulbring Tavistock 2 U15 Girls
Jenny Milburn Tavistock AC 1 U17 Women
Samantha Lake Tavistock Run Project 1 Senior Women
William Russell Tavistock AC 1 U15 Boys
Emily Churchill Newton Abbot AC 3 U15 Girls
Ciaran Yeo Newtons Abbot ac 2 U17 Men
Clare Frank Exeter Harriers 2 Senior Women
Adam Dingley Erme Valley Harriers 3 U13 Boys
MIchael Bowley Exeter Harriers 1 U17 Men
William Saltmarsh Exeter Harriers 2 U15 Boys
Erin Muldoon City of Plymouth AC 3 U15 Girls
Elysia Morris City Of Plymouth AC 3 U15 Girls
Leah Green City of Plymouth AC 2 U15 Girls
David Dawson Newquay & Par AC 2 Senior Men